ZTP, PNP, WTF?!

24.09.2021

Asi jako těhotné mají pod vlivem hormonů svůj speciální těhuslovník, mají maminky autistů pod vlivem úřadů svůj slovník zkratek. Ze začátku bylo těžké se v tom vyznat. Definice na google byly naštěstí dost jednotné. Postupně jsem ale ty zkratky začala chápat trochu jinak a je načase je předefinovat.
 

PAS = už nikdy si pod těmi třemi písmeny nevybavím cestování.
 

ADHD = ticho, dlouhý spánek, latté v kavárně, kadeřník, pečení cukroví na Vánoce, čas na záchodě, sex - dokud nebude chodit do školky, nebude toto existovat.


RP = už jen vyplnění hromady vstupních dokumentů bude nad mé síly, musím se rozhodnout, zda obětuji nějakou tu chvíli z mých denních 3 až 4 hodin upadnutí do bezvědomí, kterému říkám spánek, nebo si párkrát dáme k obědu sušenky, případně odložím základní hygienu o týden. A taky uklidit byt. Ještě že máme dost sušenek.


PNP = při vyčíslení nákladů na péči o syna a jejich porovnání s výší danou zákonem se vždycky počůrám smíchy. Takže lze pochopit, že suché prádlo je pro mě teď důležitější než vysvětlování této zkratky.


ZTP = míň metrů do obchodu = víc vlasů na mé hlavě, méně roztrhaného oblečení, menší šance, že nevinný řidič půjde do vězení za sražení matky honící svoje zuřící superhyperaktivní dítě po parkovišti. A taky si vyzkoušíte, že za 500 Kč nedokážete odvést dítě dost daleko.


ABA = do začátků užitečnější než studium univerzity, jen informací je asi o polovinu víc a času o pět let míň.


VOKS = kreslit a fotit vše a všude, rozšířit si slovní zásobu o názvy papírenského zboží a připravit se o otisky prstů levnou laminovačkou.


NAUTIS = cokoliv v dojezdové vzdálenosti nad půl hodiny je prostě moc daleko.


PP = je nezbytné řádně nastudovat a aktualizovat, navíc s takovou frekvencí návštěv na pohotovosti si pomalu začnete troufat i na diagnostiku a lehké zákroky, Vaše domácí lékárnička bude mít rozměry středně velké lékárny.


WTF = univerzální zkratka použitelná kdykoliv, kdekoliv a na cokoliv.

 
Výzva k pátému individualizovanému PNP:

https://www.muzes.cz/zaradte-petku/