VyVolení

15.11.2021

Jako máma autisty jsem se na několik nejtěžších let ve vývoji mého dítěte musela vzdát mnoha světských potěšení. Na nic jiného než na péči o syna a o svá fyzická a duševní zranění prostě nebyl čas.

 
Když jsem si po letech zapla televizi, byla jsem nadšená, že stále vysílají mou oblíbenou reality show VyVolení. 
Musím podotknout, že tomu produkce dala úplně nový rozměr, když soutěžící postavila před tak těžký úkol, jakým je boj s neviditelným virem. A přímé přenosy, kde celá partička zmateně představovala řešení tohoto úkolu, vysílala snad každou půlhodinu.
Všichni účastníci značně zestárli, ale přesto jsem je po pár minutách sledování jejich výkonů lehce rozpoznala.

Nejjednodušší to bylo s Vladkem. Hysterické rozčilovací výlevy plné emocí přednesené s takovou autenticitou, že nevíte, jestli mu máte fandit nebo se ho bát, ho hned prozradily. Nepomohlo mu ani to, že podstoupil plastiku, začal mluvit slovensky a přejmenoval se bůhví proč na Babiše.

Regína zůstala jako vždy svá. Vždy stylová, načesaná, namalovaná a nad věcí i v roli zralé dámy. A všechny proklínala a čachrovala a čarovala s financemi líp než kdejaká opravdová ministryně financí. Dokonce z ničeho vykouzlila celé stovky miliard.

Zase mi bylo dost líto Emila, který oblékl slušivou červenou mikinu a tolik se snažil. Jeho výstupy měly docela fičák, teda než se rozhodl odfičet do Ruska. Jako tajný agent už prostě neměl to kouzlo, které by mu zajistilo hlasy pro postup do dalšího kola.

Velkým zklamáním byl Petr Březina. Už to nebyl ten kontroverzní frajer, co tak vytáčel Vladka, pardon Babiše. Naopak, stal se jeho věrným přítelem. Plnil vše, co mu na jeho přikrčených očích uviděl a říkal vše, co mu bylo přikázáno včetně udávání konkrétních jmen spoluhráčů. Tušila jsem, že to dlouho nevydrží. A tak mě nepřekvapilo, když z vily dobrovolně odešel. Zřejmě ale došel jen na Václavák, kde si to rozmyslel, nasednul na babetu a za nedlouho byl (věřím že nejenom k mému překvapení) zpět ve hře.

Na chvíli se stal černým koněm celé soutěže Jindřich. Vrabčí hnízdo na hlavě vyměnil za dlouhé stažené dredy a nahodil oblek. Před lety jsem ho podezřívala, že ve vile tajně hulí. Nyní se ke konopí hrdě hlásil a prosazoval jeho legalizaci. Protože i jeho další názory byly celkem rozumné, nebyla jsem si do poslední chvíle jistá, zda to náhodou nevyhraje.

Ve čtvrtek se prý rozhodlo, že první řada vyvolených skončí. To mě fakt mrzí!
Sice už je přichystaná řada druhá, jenže nevěřím, že se tam najde takový v celoevropském měřítku výjimečný úkaz jako je Vladko, pardon Babiš (já si na to snad nezvyknu!).


Ale prý se za rok a půl chystá jiná reality show, kam se Babiš přihlásí.
Je to teda tajný, ale prý se bude jmenovat LIKE HRAD a kdo získá největší počet lajků, bude prezidentem.
To by vysvětlovalo, proč na mě z facebooku každou neděli vyskakuje ušatý Vladko a ke svému "Čau lidi!" vždycky přidá nějaký opravdu zajímavý nápad. To určitě dopředu sbírá lajky.
Lidi, to teprve bude show!