To nejlepší na autismu

24.10.2021
Svět potřebuje rovnováhu.

Po každé bouři vyjde slunce. Po každé noci bude světlo. Po každém pokálení od ptáka přijde štěstí. Proto i já musím uvést, co je na autismu nejlepší. 


Láska.

Poprvé v životě prožívám skutečnou lásku.
Manžel můj blog stejně nečte, jako správný dyslektik mi vyčítá, že je v mých článcích moc písmenek. Takže mužů klidně napsat, že všechny mé ostatní lásky lásky prostě nebyly.

Tohle je láska. Láska, která je těžce zkoušená, ale vždy překoná cokoliv.
Naše láska by přežila i potopení Titanicu. No upřímně, oni by nás pravděpodobně vykázali z paluby už v přístavu.
Ale přežili bysme a vždycky přežijeme. 


Smích a radost ze života.

Na autismu je nejlepší, že je mi spoustu obecně uznávaných starostí k smíchu. A že se ze spousty obecně nudně vnímaných věcí raduju.
Na autismu je nejlepší, že mi ukázal, proč se s každou hezkou věcí smát a proč se z každé hezké chvilky radovat. 

A proto se mnohem víc směju. A proto se mnohem se víc raduju.
A ten nejkrásnější smích často poslouchám a tu nejvíc nespoutanou radost často pozoruju. 
Až s mým synem život opravdu žiju. 


Zbavil mě zbytečných věcí. 

Všech poporodních a třetiny původních kil, falešných přátel, všech pater Maslowovy pyramidy potřeb (občas to vypadá, že dokonce ani to přízemí není nezbytné), bytových dekorací, mnoha společensky přijatelných konverzačních témat, klik v oknech, stylových sandálků, lodiček, kabelek, televizních pořadů, kultury, vlasů a nehtů. 


Nepodléhám modním trendů.

Nápor lásky mého dítěte vydrží jen outdoorové a military oblečení.


Poznávám nové lidi.

Za svůj poměrně dlouhý život bez syna jsem neměla možnost potkat tolik lékařů, psychologů, psychiatrů, terapeutů, speciálních pedagogů, asistentů, sociálních úředníků, hasičů a policistů.


Připravenost.

Na všechno a všude.
Takže když mi moje nové bílé tričko v zahradním centru třikrát pokálí holub, nemusím tu ozdobu vydávat za módní vzor. Stačí rychle doběhnout do auta, kde mám náhradní oblečení pro sebe, pro syna, pro manžela a pár univerzálních kousků pro ty, co s námi přijdou do styku.
Taky náhradní boty, zásobu jídla a pití, energy drinky, dvě nadupané lékárničky, dvanáct balíčků vlhčených ubrousků, odpadkové pytle, košťátko a lopatku, osušku, akušroubovák, vteřinové lepidlo, hotovost na pokuty a úhrady škod, baterku, synovy fotografie a megafon.