Teorie času

14.10.2021

Podle jedné teorie čas ve skutečnosti neexistuje a vše se děje najednou, jen lidé to nedokáží vnímat jinak než postupně. 

Kdybych si osvojila schopnost jiného vnímání a mohla si tento zápisek psát jako máma a zároveň číst jako bezdětná, tak si tady uvedu informace, o kterých jsem neměla ani tušení a které mi usnadní život s mým malým milovaným kamikaze teroristou.


1. Mateřství nevypadá jako reklama na Sunar ani jako na Pampers ani jako kterákoliv jiná reklama. Je to sci-fi, horor a komedie.


2. Dítě si nevychováš, dítě se Ti narodí už hotové. A rozhodně ne takové, jaké ho čekáš.


3. Kvůli bodu dvě nejvíc funguje respekt, osobní příklad a důslednost. Vším ostatním ztrácíš svůj čas a jeho důvěru.


4. Dítě projevuje svou lásku tak, že si pro Tebe schovává to nejhorší. Čím hůř se ve Tvé přítomnosti chová, tím víc Tě miluje. Čím hůř se chová, tím víc lásky od Tebe potřebuje.


5. Pro dítě jsi něco jako bůh. Bude Tě tak milovat, bude se na Tebe tak spoléhat a bude Tě ze všeho obviňovat. Připrav se na to, že na Tebe bude naštvané i za špatný odstín oblohy. A bude po Tobě tvrdě vymáhat změnu toho odstínu. 


6. Trávícím ústrojím dítěte dokáží projít různě velké části hraček, ukouslá savička, tlačítka z ovladače, náušnice (jo, ta zlatá s drahokamem), rozpárané oblečení, kousky nábytku, úlomky zdí, přebaly knih a náhodně uhryznuté části domácí elektroniky. Není třeba ho pořád vozit na sono.


7. Kup si Bepanthen Plus krém - krásně Ti zahojí drobná zranění.


8. Kup si rukávy pro výcvik psů - vyhneš se těžším zranění.


9. Přestěhuj se do přízemí. Dítě Tě bude chtít často shodit ze schodů a ještě častěji z nich bude chtít po hlavě skákat samo. 


10. Zajisti otevírání vchodových dveří na sken sítnice (pouze na sítnici, ne na otisky prstů - pro Tvoje dítě bude jednodušší Tě uprostřed noci tvrdě spící odtáhnout za ruku ke skeneru, než Ti otevřít oči). Jedině tak zabráníš jeho nočním útěkům. 

Jo a s klasickýma klíčema to ani nezkoušej, najde je a spolkne je. I s přívěskem.


11. Do oken pořiď nerozbitné fólie a odmontuj kliky. Na mříže se dodavatelských firem neptej, mohou na Tebe poslat sociálku. 

Ale zas když budeš čekat na úřadu na záznam o sociálním šetření, budeš mít dost času přemýšlet o teorii času.


Osobnost dítěte je výchovou ovlivnitelná jen málo:
 https://psychologie.cz/geny-vs-vychova-5010/
Zabezpečení domácnosti s dětmi: