Štědré dny s autistou

09.12.2021

Většinu mého života probíhaly všechny štědré dny velice podobně a velice klasicky, a přesto jsem se na ně tak těšila. 

S naším synem probíhal každý štědrý den jinak a rozhodně ne klasicky, ale přesto jsem se na něj vždycky tak těšila.

2015 - Ignorace

2016 - Ignorace + Likvidace
 
2017 - Likvidace + Neschválená koupel s rybou ve vaně 

2018 - Likvidace + Neschválená koupel s rybou ve vaně + Neschválená koupel s rybou v rybníku

2019 - Minutový zájem o dva dárky + Neschválená koupel s rybou ve vaně + Odchyt ryby po celém přízemí našeho domu + Rychlý odvoz ryby do rybníku + Pohřeb ryby v rybníku

2020 - Zájem o stromek, kolem kterého jsou na zemi koleje a jezdí po nich lego duplo vláček s figurkami z Mickeyho klubíku + Ještě větší zájem o stromek, který je svržený na zemi + Několika minutový zájem o tři dárky + Neschválená koupel s dvěma rybami ve vaně + Odchyt jedné ryby po celém domě a výlov druhé ryby ze záchodu + Jedna koupel s rybou v rybníku a jeden pohřeb ryby v rybníku + Pokus o donášku betlémského světla od skautů z náměstí + Hlučná koleda pro skauty

 

Letos to budou první vánoce, kdy jsem schopná se se synem nějak domluvit, co by vlastně opravdu chtěl a udělat tak celý štědrý den podle jeho představ, aby jsme se na něj mohli těšit spolu. 

A jak by měl náš štědrý den vypadat? 
Budeme mít stromek, ale musí ležet na zemi. Pod ním budou tři dárky. Kolem něj budou koleje a na nich pojede lego duplo vláček s Mickeyho klubíkem. 

Budeme mít ve vaně jednu rybu. Syn se s ní chce vykoupat, chce ji vyhodit ze střešního okna a pak ji odnést do rybníku a vykoupat se tam s ní. S těmito přáními mám teda problém, ale snad alespoň tomu hodu stejně už asi chcíplé ryby ze střešního okna zabráním. 

Potom pojedeme do města ke skautům pro betlémská světlo. To světlo prý dovezeme domů.

Doufám jen, že letos nebudou hlučnou koledu poslouchat hasiči.