Ideál

15.01.2023

S mým reálný čas a prostor nevnímajícím, extrémně zrychleným, neexistujícími slovy a skřeky komunikujícím, sociální dovednosti neovládajícím a minimálně spícím synem se mi často stává, že nestíhám dění ve společnosti. Pak se kouknu na televizi a žasnu, kam se naše společnost ve své toleranci a otevřenosti vůči lidem, jako je můj syn, posunula.

Podzim i Vánoce u nás byly dost náročné, a tak jsem společenském dění ani televizi zase nestíhala. Ovšem jako svědomitý občan jsem si nemohla nechat ujít debatu kandidátů na prezidenta na ČT24. Trošku jsem se bála, že letošní volby udělají utrum tomu chráněnému bydlení na hradě, ale byla jsem mile překvapená. Můj strach byl zbytečný.

Dojalo mě, že už v roce 2023 jsem v prezidentské debatě sledovala kandidáta, který se většinu času nacházel mimo náš čas a prostor, kde se zrovna řešily úplně jiné věci, než na které byl v našem čase a prostoru tázán.
Myslela jsem, že to bude jen ojedinělý případ, ale pak dostal slovo další tak krásně extrémně zrychlený kandidát, který navíc používal roztomilá neexistující slova jako třeba earmada.
Největší pochopení jsem ale měla pro kandidáta, který nepřišel. Já totiž moc dobře vím, co znamenají narušené sociální dovednosti a s tím spojený strach rodiny vyslat takového člověka samotného mezi lidi.

Včera jsem zjistila, že spolu se mnou mělo pro tohoto kandidáta pochopení celých 34,99 procent voličů.
A protože jsem svědomitý občan a vnímám tu vzácnou šanci, že by tento kandidát mohl být prezidentem, začala jsem na internetu pátrat, co je vlastně zač. A mám skvělé zprávy!

Z kamerových záznamů desítek tiskových konferencí je jasné, že nejenže nevnímá realitu, ale také perfektně ovládá neexistující slova a skřeky.
Podle svých tvrzení o tom, že dokáže nejlépe vyřešit všechny problémy světa i každého jednotlivého občana sám - stačí mu prý jen poslat smsku, musí být rozhodně extrémně zrychlený.
Oceňuji také, že sebral odvahu a své sociální nedovednosti veřejně demonstroval mezi dětmi na základní škole.
No a to nejlepší nakonec - prý skoro nespí. A když už náhodou spí, tak ani sám neví, o čem sní.
Prostě ideál!


Tak teď už mi zbývá jen vydržet. Vydržet dalších 32 let a pak si budu moct konečně odpočinout. V Lánech.