Dopis Ježíškovi

08.12.2021

Můj milý Ježíšku,

tak moc se na Tebe těšíme!

Na ty rozsvícené stromečky na zahrádkách, na vanilkové rohlíčky, na zapalování adventních svíček, na ryby ve vaně, na koledy v kostele a samozřejmě i na dárky od Tebe.


Asi Tě nepřekvapí, že i letos bych chtěla nové klávesy. O důvodu se tady nebudu rozepisovat. Určitě Tě nebaví číst to samý už pátej rok.
Vím, že je to nákladný dárek a tak si dál budu přát už jen samé celé společnosti prospěšné věci a u nich důvody ráda uvedu.


Chtěla bych, aby v obchodech desinfikovali po každém nákupu nejen madla, ale každý drátek nákupního vozíku, kolečka a to strkátko na řetízku.
Je vysilující vysvětlovat ochrance, že ten litrový rozprašovač s desinfekcí, který mi kouká z kabelky jsem vážně neukradla. Než jim to vysvětlím, unikne jim určitě nejeden skutečný zloděj.
Nevěří mi totiž, že ho mám z domova na dezinfekci celého vozíku kvůli synovi, teda jen do té doby než své tvrzení nepodložím důkazy a pustím synovu ruku se slovy: "Můžeš miláčku."
Teď v době covidu nás obvykle nechají být, když se syn po ochutnávce většiny drátků pustí do prvního kolečka, ale před covidem kolikrát musel spolknout i to strkátko. Díky Tvýmu tátovi za ten řetízek!


Dále bych si přála, abys zařídil aplikaci pro rodiče autistů. A prosím raději na to sežeň někoho ze soukromého sektoru. 

Vím, že můj intelekt není po tolika letech spánkové deprivace ve formě, ale troufám si tvrdit, že nejsem jediná, kdo Tečku pochopil jako funkční tečku za covidem a ne jako nefunkční aplikaci, která mi nenačetla certifikát po pěti měsících od druhého očkování.
A od této autiaplikace bych chtěla stoprocentní spolehlivost.
Taky by vygenerovala kód a ten by si mohl načíst každý zdravotník, který bude mít tu čest provést mému synovi nějaké vyšetření, odběr nebo zákrok. Kód by obsahoval informace o synovi - jeho diagnóze, výšce, váze, medikaci, všechny zprávy od lékařů, psychologa a psychiatra a jasné doporučení, jak s ním jednat.

Dovedu si představit, že výšku, váhu a doporučení zadá rodič, ostatní by se mohlo načíst ze systému lékařů.

Milý Ježíšku, ušetřil bys tím mně i mnohým zdravotníkům spoustu teček mezi oči, mezi nohy, do krku a do břicha, taky tečky od bot na bílých zdích, vzácných obrazech a nízko pověšených lékařských diplomech.
A to jsem teprve u seznamování lékaře se synovou situací. Až se dostaneme k nějakému vyšetření či zákroku, bude mít tečku za svou existencí i nejedna špachtle, injekce, tlakoměr, stetoskop, klávesnice či lékařův mobil.


Další dárek bych chtěla pro naše politiky. Naděl jim prosím kurz základní matematiky. Určitě ji zapomněli.
Pak si hravě dokážou spočítat, že když budou dětem, které to potřebují, financovat všechny dostupné terapie, léčebné pobyty, pomůcky, odborné asistenty doma i ve školách a umožní jim tak co nejvíce rozvinout své dovednosti a vystudovat školy, na které mnohdy mají, ale není na nich pro ně správná individuální podpora, pak budou mít větší šanci si na sebe vydělat, a tak se ušetří na financování různých ústavů, sociálních zařízeních, psychiatrických léčeben a všech sociálních dávkách, které bude muset stát pro tyto budoucí dospělé zajistit.
Jsou státy, kde tuhle matematiku politici umí a státní finance tímto způsobem šetří, tak se k nim pojďme přidat i my.
V podstatě stačí jen sčítání, odčítání a znaménka větší, menší a rovná se.

Měli by to zvládnout. Věřím, že to nebude těžší než státní zkouška u akvárka, kterou už mnozí složili.


Poslední dárek je přání pro Tebe.
Přání, aby Ti od nás každý rok přišel dopis a v něm jsme Ti napsali, jak moc se na Tebe těšíme a jak Tě máme rádi. Abys věděl, že nám na Tobě záleží a chceme v Tebe věřit. A až ho nebudu moct psát já, aby to dokázal můj syn.


Děkuju Ti můj milý Ježíšku. Máme Tě moc rádi❤