(DE)Motivační citáty

11.05.2022

"Když nemůžeš, nepřidávej. Odpočiň si."(Můj psychoterapeut)


"Nechval dne před večeří." (Moje sestra po lehké otravě houbovou polévkou.)


"Svět je ve skutečnosti temný místo. Tu jeho skořápku si sice lidi po právu snažej udělat hezkou, uvnitř je ale nahodilost a nespravedlnost. A každý má ve své rodině někoho, kdo je toho důkazem." (Ošetřující lékařka potom, co zjistila, že takhle zřízená jsem od mého malého dítěte.)


"Doma je tam, kde se člověk chová nejhůř." (Já, když mě táta viděl po několika měsících a místo pozdravu mě seřval, že jsem nezavřela dveře na verandě.)


"Šťastná nikdy nebudete. Nikdo nebude. Ani když má zdravé děti nebo moře peněz. Štěstí totiž není trvalý stav. Jsou to vzácné okamžiky." (Můj psycholog)


"Lidi, aspoň se něco děje!" (Neznámý dědeček v nemocniční čekárně plné důchodců poté, co si vyslechl stížnosti ostatních na potomky, vládu, inflaci a nemoci.)


"Každý člověk může mít dva životy. První začíná, když se narodí. Druhý začíná, když si uvědomí, že má jenom jeden život." (Nejlepší marvelovský záporák v civilu.)


"My se nehádáme, my spolu takhle normálně mluvíme!" (Moji rodiče vždycky, když je poprosím, aby se přestali hádat.)


"Když jako rodič nevíte, co máte dělat, ve skutečnosti se rozhodujete mezi strachem a láskou." (Dětská psycholožka) 


"Když chce být někdo politik, musí být nejdřív psychopat." (Český herec v rozhovoru o nečekaném ukončení své politické kariéry.)

"Nič moč." (Moje tehdy dvouletá neteř na dotaz, jak se má.)