Dárky a tipy a rady

30.11.2021

Už s těhotenským břichem jsem synovi kupovala hračky.
Velice záhy jsem od těch super designových ladících s interiérem pokojíčku přešla k těm jakýmkoliv, které by mohly vydržet rozkousání od mléčných zubů, rozstřískání o nábytek, rozšlapání od dítěte, rozšlapání od ospalých rodičů, házení z kočárku na betonovou zem silnice, z autosedačky do čelního skla automobilu, z autosedačky do hlavy řidiče, ze schodů na dlažbu v přízemí a ze střešního okna na zahrádku tchyně, kde čekaly její roztomilé, nadržené čivavy, které se postaraly o to, že jsme jim všechny ty zneuctěné hračky darovali. 


Letos poprvé za celý život mého syna jsem se dočkala dne, kdy si s hračkami začal hrát. Opravdu hrát. Ne je likvidovat. Ani po mě na základě ABA postupů opakovat hru. Ale opravdu hrát. Stalo se tak z kraje podzimu. 

Namotivovaná pohledem na tento zázrak jsem nakoupila spoustu hraček. 
A když už jsem vysála skoro celou kreditku, došlo mi, že se mi docela podstatně zkrátil rozpočet na vánoční dárky. Nechtěla jsem pod stromečkem vidět zklamané tváře celé mé rodiny, tak jsem si musela poradit.

Táta chce kávovar, ale zbylo mi jen na hezké balení dvaceti kávových kapslí. 

Ségra si přeje dokonalého muže. Profily těch úchylů z neplacených seznamek mě přestaly bavit po deseti minutách a na prověřené seznamky mě bez zaplacení celkem výrazného obnosu nechtěli pustit. Tak jsem ji objednala svítivě růžový multifunčkní vibrátor.

Manžel chce let balónem nad naším krajem. Vyřešila jsem to dvěma knihami fotografií ze série Česko z nebe.

Mamka si přeje jako vždy hlavně zdraví. Koupila jsem ji stříbrný přívěsek ve tvaru srdce a zařekla se, že už ji nikdy neřeknu o ničem, co se u nás děje. Bude jí to slušet a ubyde ji spoustu žlučníkových záchvatů.

Moji neteř, která nechce nic dětskýho trapnýho, jistě potěší lesklá hydratační rtěnka a malému synovci, který chce všechno, dám nějakou z padesáti hraček, co jsem objednala synovi. 


Dneska je to přesně 14 dní, co jsem se synem v izolaci kvůli jeho a později i mému covidu. Z toho poslední týden je mi dost zle. Tak zle, že mu dovolím všechno.
Tak zle, že jsem mu dovolila vlézt do šatny, kde mám schované všechny dárky a menší hračkárnu pod stromeček. 
Můj syn tu nadílku ihned našel a nadšeně se pustil do hraní. A já jsem díky tomu mohla nejenom chvíli ležet, ale dokonce se i podívat na instagram a na facebook.

Zjistila jsem, že se teď maminky často ptají, co mají dát svým malým autistům pod stromeček. Protože už neví, co by je ještě mohlo zaujmout. 
 

Pár tipů bych měla a přidám k nim ještě pár rad jako bonus.

Hezké balení dvaceti kávových kapslí - pár z nich odeberte a snězte sami, ať tu jízdu potom vydržíte.


Svítivě růžový multifunčkní vibrátor - kupte odolnější než já, aby vydržel třískání o skříň, protože nechce opakovat synovy skřeky jako mikrofon od Fisher Price.


Dvě knihy ze série Česko z nebe - až přestanou dítě bavit, můžete je dát pod stromeček znovu jako puzzle pro manžela.


Stříbrný přívěsek ve tvaru srdce - hlavně klid, když prošla zlatá naušnice, projde i stříbrný přívěsek, jen musíte z půdy sundat nočník, ze záchodu se drahé kovy loví těžce.


Lesklá hydratační rtěnka - kupte raději dvě, jedna totiž poslouží jako účinné projímadlo, což se teď vlastně hodí.

 
Padesát hraček - nemusíte je ani balit, díky nadšení z předchozích dárků si jich Vaše dítě stejně ani nevšimne. Ale pozor! Když mu předchozí dárky seberete, vzteky většinu hraček vyhodí ze střešního okna. 

Ovšem jestli máte čivavy, budou mít krásné vánoce.