Cesta z města

22.11.2021

Na sociálních sítích se často objevují příspěvky točené za volantem. Kdybych před lety tušila, co jsou sociální sítě, mohla bych natočit nejen nebezpečné, ale taky naučné video s ukázkou všech pěti fází smutku. Stačilo by jen zapnout kameru na cestě z přednášek ABA terapie pro rodiče.


1. Popírání

Ne to nemůžu dát. To se nikdy nemůžu naučit. To přece nejde. Jiný na to studujou roky a maj roky praxe, tak to přece nemůžu umět po pár přednáškách. A ty složitý postupy. To ani v reálným životě nejde. To se prostě nenaučím. A kdy taky, když moje dítě skoro nespí! Sakra, kde to jsem? Asi jsem někde blbě odbočila.


2. Hněv 

Proboha, jak mám být pro své dítě terapeutem! Já? Já mám být máma a ne terapeut! A 40 hodin týdně? No to se snad zbláznili! A jak to mám jako udělat? A jakto, že ty zatracený terapie dělá jen pár lidí a nehradí je pojišťovny? A těch třicet tisíc měsíčně mám jako zaplatit z mateřský? V jakým státě to žiju?! Na kraviny má miliardy a na terapie pro děti nic? Ať jdou všichni politici do hajzlu! A ty tam jdi taky debile a netrub na mě! Já nemůžu za to, že jsem si nevšimla, že mám zelenou, když vidím rudě!


3. Smlouvání

Tak to nějak uděláme. Když prodáme pozemky a dům a najdem si malej byt, tak to na pár let zaplatíme. A pak nebude muset moje děťátko čekat, než se to všechno naučím. Takhle to bude nejlepší. Bude mít terapie hned a od odborníků, ne ode mě. Stejně se kvůli tomu budeme muset přestěhovat, přece s ním nemůžu jezdit každý den takovou dálku. Sakra, zase jsem blbě odbočila. Já se z toho Brna snad nedostanu!


4. Deprese

Stejně je to všechno jedno. Je to marný. Vždyť on je na tom tak špatně. Nevěřím, že mu něco pomůže. Vždyť nic nechápe a pořád si ubližuje. A mně ubližuje. Teď nemůžu brečet! V tý rychlosti na dálnici je to dost nebezpečný! No tak se zabiju. Vždyť je to jedno. Moje dítě možná ani neví, že má nějakou mámu. A manžel už se mnou ani nemluví. Ten život je tak strašně těžkej. 


5. Smíření
To už je fakt náš sjezd? Ty jo, já jsem prořvala celou dálnici. No nic. Zítra si stáhnu ten videonávod a něco na synovi vyzkouším. A žádný stěhování, na to nemám energii. Prostě se to naučím a hotovo.
Do pytle! Tak celých 150 kilometrů zvládnu a teď to auto odřu o vrata. To zas bude účet za novej lak. Ale co, vždyť jsem nám právě ušetřila pár milionů.