Čas na léky

12.04.2022
Jak poznat, kdy je čas na medikaci? Dítěte? Matky? Otce? V našem případě asi i sousedů a majitele zahradnictví, které jsme v synových třech letech navštěvovali téměř denně - byly tam totiž skvělý uličky vytvořené z vysokých stromků v květináčích, které se daly převrhnout, okousat nebo se o ně zábavně rozedřela kůže a když tomu všemu máma výjimečně zabránila, tak se daly alespoň okousat, polámat a otrhat ty stromky, co v nich byly zasazené.

 

Když mého syna poprvé viděl psycholog, řekl mi, že tohle dítě je bohužel na medikaci.
Když mého syna poprvé viděl psychiatr, řekl mi, že tohle dítě mělo být medikováno již od roka a půl, i když sám medikaci od takhle nízkého věku doporučil jen v jednom případě za celou svou kariéru.
Když mě poprvé viděl psychiatr, neřekl nic a rovnou napsal dva recepty.
Když manžela poprvé viděl psychiatr, manžel z toho dva dny nepromluvil.

Čas na medikaci jsme prostě nepoznali. Zřejmě proto, že díky adrenalinu jsme to nějak dávali.


V podstatě jsem roky balancovala na hraně svých psychických a fyzických možností a se synem velice často na hraně plotu, střechy, mostu, stavidla či kruháku a zvykla jsem si na pravidelný přísun adrenalinu a obrovskou výdrž.

A tak nějak se zvládal každý den a každá noc s přerušovanými čtyřmi hodinami spánku celé roky.


U psychiatra jsem skončila, až když byl můj syn v pohodě. Teda podle mě v pohodě. Podle známých u něj jen skončilo období smrtelného teroru a začalo období krutého mučení.


Zpětně ty roky bez odborné pomoci nechápu. Nechápu.


Ale chápu sousedku, která si vybavila dům asi padesátkou docela velkých kamenů pohlcujících negativní energii. A chápu i majitele zahradnictví, který mi po necelých dvou měsících důrazně doporučil nudné dětské hřiště, přestože jsem u něj každý den koupila květináč a každý týden dva polámané stromky.