Dobrá zpráva

27.04.2022

Pro všechny rodiče, jejichž dítě je také posedlé Mickeyho klubíkem, pro všechny rodiče, kteří ve dne v noci dlouhé hodiny poslouchají pištivé hlasy Mickeho a Minnie, pro všechny rodiče, co dokáží zpaměti odzpívat a odříkat všechny díly všech řad ve všech nadabovaných jazycích, pro všechny rodiče, kteří volají: "Heeeej Ouuuuškooooo!" pokaždé, když jim nefunguje navigace, zapomenou si doma mobil nebo potřebují vyplnit daňové přiznání, mám dobrou zprávu.

Jednou to skončí.
Bude to trvat celé roky, ale skončí to.
Ba co víc, skončí to náhle, v podstatě ze dne na den.
Najednou celá Vaše druhá realita Mickeyho klubíku přestane existovat.

Bude to tak nečekané, že Vám bude až trochu líto, že už nemůžete machrovat na ostatní rodiče, protože rozumíte kačerovi Donaldovi každé slovo. A taky Vám určitě bude chybět potlesk lékařů poté, co dokončíte falešným falzetem španělsky zazpívanou píseň o myškostrojíku, při které Vaše dítě na chvíli přestane bojovat a tak mu mohou vyšetřit bříško a zjistit, zda to zvracení vyvolává spolknutá hlava figurky Daisy, Goofyho umělohmotné nadrozměrné boty nebo ty rozkousané drátky z Mickeyho autodráhy. 


A co teď?
Jak bude Váš život vypadat dál? 
V podstatě velice podobně. 
Jedna posedlost totiž vystřídá druhou. Jedni hrdinové z Vašeho života odejdou, jiní se stanou jeho součástí.
A taky to začne znělkou. Pořád dokola ve dne v noci dlouhé hodiny pouštěnou znělkou. Znělkou, kterou si Vaše dítě vybere v půl třetí ráno v televizi, když hledáte pořad, který by ho aspoň na chvíli zabavil. 
My už takovou znělku máme. Syn si ji doslova vybojoval. Je to trošku jiný žánr a bohužel tam nikdo nezpívá. A docela mě mrzí, protože když na pohotovosti začnu: "Myšlenky zločince. V českém znění: Ladislav Potměšil, Eliška Nezvalová, Filip Švarc, Michal Michálek, René Slováčková, Regína Zahradníková, Jakub Sajc", nikdo mi netleská.


Ještě musím jako matka snažící se nejen o přežití ale i výchovu dodat, že víc než znělku z tohoto seriálu nemám v plánu mému dítěti dovolit.